Kulübümüzün ilk kurulduğu yıllarda (O zamanki Adı Musiki Cemaati idi) geleneksel olarak her sene Rebiülevvel ayının son Cum'artesi günü yapılırdı Kızkulesi etkinlikleri. Hep birlikte denize girilir "gaydırmaca" "deve güreşi" gibi sportif etkinlikler yapılır, saksafon ve elektro gitar eşliğinde Boğazın güneşli günlerinden Mehtaplı gecelerine doğru geçilirdi...(Resmin sağ alt köşesinde bulunan(Ayakta,biraz irice olan) Kulübümüzün İlk Başkanlarından "Davul Şemşi" öğrencilerinden birinin sırtına zeytinyağı uygularken)

Ve Günümüz (2004-Aralık)...Güzel bir Pazar sabahı..Kızkulesi'nde olmak bir başka güzel tabi ki...Dikkat ettimde resimlerin hiçbirinde Kızkulesi görünmüyor...Bizimkilerin Kızkulesi'ne gitmesi Amerikalı'ların aya çıkması gibi yalan mı? stüdyoda mı çektiler? Ne yaptılar bilmiyorum valla:) Kız Kulesine İlk Ümit ayak basmış ama ne kadar doğru bilemem...

Bir insan bu kadar mı güzel poz verir?Bakışlar bu kadar mı anlamlı ve duygu yüklü olabilir?Tam bir şair havası var bu duygulu insanda..Birde kameralardan kaçmasa kendini tam olarak görebilme fırsatı verseydi bize daha mutlu olurduk..Fotoğrafın sağında duran bu büyük insandan bahsediyorum.Başka fotoğrafını çekemedik.Sol tarafta da Ümit çıkmış bu arada:)))Eh işte idare eder bir poz:))

Güzel açı..Boğazın tam ortası..Hanım hanımcıkta otururmuş bazıları..Sen uhu,oje kokularını seviyorum de,birde hanım hanımcık otur..İsmini vermek istemiyorum ama ipucu vereyim. Adının baş harfi Meltem Özbağış:)

İleri>>